مزوتراپی چیست؟

یکی از روش‌های درمانی موضـعی پوست است که کاربـردهای متنـوعی دارد. روشی معروف در سطح جهــانی که می‌توانــد به درمان کم آبی پوست، چین و چــروک‌های سطحی، سلولیـت و ریزش مو کمک کند. در طی مزوتراپی موادی همچون عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌ها و آنزیم‌ها، داروها و هورمون‌ها به صورت موضعی به درون پوست تـزریق می‌شوند

مزوتراپی

با افزایش سن تمام قسمت‌های بدن دستخوش تغییراتی می‌شود. واضح‌ترین نشانه پیری را می‌توان روی پوست صورت مشاهده کرد. ظهور چین‌وچروک‌ها و خطوط ریز، افتادگی پوست، تجمع چربی در نقاط مختلف و… از جمله تغییراتی است که تمام افراد اعم از زن و مرد را گرفتار خود می‌کند. این نشانه‌ها ممکن است ذهن بسیاری از افراد را درگیر خود کرده و آن‌ها را وادار به مقابله کند. همین تلاش‌ها باعث شده است که در حال حاضر راهکارهای زیادی برای معکوس کردن روند پیری و جوانسازی پوست به وجود آید. مزوتراپی پوست نام یکی از جدیدترین روش‌های جوانسازی پوست است. 

مزوتراپی نوعی روش نیمه تهاجمی برای جوانسازی پوست است. در این روش مخلوطی از داروهای هومیوپاتیک (ترکیبی از مواد مغذی، آمینواسید، هورمون ها و عصاره های گیاهی) به صورت زیر جلدی تزریق می گردند. در واقع به جای این که این مواد مغذی به صورت خوراکی مصرف شوند، به صورت موضعی در لایه میانی پوست قرار می گیرند تا سلول ها را تغذیه کنند.

موادی که در ساخت محلول مزوتراپی پوست مورد استفاده قرار می گیرند، بی خطر بوده و به خوبی به بافت بدن جذب می شوند. 5 طبقه مواد اصلی تشکیل دهنده ی محلول مزوتراپی خواهند بود. ویتامین ها، اسید های امینه، نوکلئیک اسید ها، هیالورونیک اسید و مواد معدنی باید در محلول مزوتراپی در نظر گرفته شوند اما در صد این مواد و وجود مواد مفید دیگر طبق نظر متخصص متغیر خواهد بود.

تمام افرادی که مایل با تقویت و شاداب سازی پوست خود هستند می توانند از روش درمانی مزوتراپی پوست بهره بگیرند.

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو یک روش مدرن شامل تزریق مستقیم داروها به پوست سر است. این تکنیک روی اپیدرم، بافت همبند پوست، گردش خون و سیستم ایمنی و حسی-عصبی تاثیر می‌گذارد و عملکرد آن‌ها را بهبود می‌بخشد. به تجربه ثابت شده است که این روش درمانی می‌تواند شکل‌های مختلفی از طاسی را درمان کند. 

ایده اصلی مزوتراپی موی سر این است که با تامین مواد مغذی، سلول‌های پوستی و فولیکول‌های مو بازیابی و تقویت شده و رشد موها تحریک شود.

مزوتراپی مو
مزوتراپی